Предпросмотр файла:
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: ҚМЖ |
Мектеп: Пенжім орта мектебі
|
||||||||||||||||||||||||||||
Пәні: |
Информатика (факультатив) |
||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні : |
Маметурдиева Гүлнұр |
||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:6 а ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Нысандарды компьютерлік тұсаукесерге кірістіру |
||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
Power Point бағдарламасына нысандарды (обьектілер) кірістіру
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: оқушылар тұсаукесер слайдтарында қолдануға болатын нысандар түрлерін білу |
||||||||||||||||||||||||||||
Көпшілігі: сурет, аудио және мультимедиалық кірістіруді қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
Кейбірі: тұсаукесерге суреттер дыбыс және видеоны қосуды компьютерде орындау |
|||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерилері |
-тұсаукесер слайдтарына қолдануға болатын нысандар түрін біледі -сурет, аудио және мультимедиалық кірістіруді қолданады -тұсаукесерге суреттер дыбыс және видео қоюды компьютерде орындай алады
|
||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Тұсаукесер-Презентация- presentation Кірістіру — Вставка –insert Нысан – Обьект — object
|
||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға ортақ еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Математика ,орыс тілі ,ағылшын |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақ басы Қызығушылықты ояту Ұжымдық жұмыс 2 минут
Миға шабуыл «Ой қозғау» әдісі Ұжымдық жұмыс 5 мин |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу «Шаттық шеңбері» (сергіту сәті)Тілек айту /Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады/
Сабақтың тақырыбы Оқу мақсаты Бағалау критерийлерін хабарлау
Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында экранда көрсетілген сұрақтарға мұғалімнің көмегімен (бағыт-бағдары, нұсқауымен ) жауап береді Саралау: бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады.
Тұсаукесер бағдарламасын кім ойлап тапқан?
Power Point бағдарламасын қалай іске қосамыз?
|
Сәлемдеседі
Тілек айтады
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, бағалау критерийлерімен танысады.
Болжайды, ақпарат құралдарын пайдаланып ойларын айтады
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды «Жарайсың! Өте жақсы! Талпын!
Мадақтау арқылы мұғалімнің бағалауы |
Слайд №1
Слайд №2-3
Слайд №4 |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу
Жеке жұмыс 8мин
Сергіту сәті 2 мин |
«Суреттер сөйлейді» әдісі Мұғалімнің таныстыруы « Нысандарды компьютерлік тұсаукесерге кірістіру» Нысандарды кірістіру үшін:1 әдіс*Вставка –Рисунок,Картинка, Диаграмма, Звук, Видео 2әдіс* Копировать (Ctrl+C)-Вставить(Ctrl+V) Түртіп алу әдісі Терминдер: Тұсаукесер-Презентация- presentation Кірістіру — Вставка –insert Нысан – Обьект — object
ҚБ: №1 Тапсырма Тұсаукесерге нысандарды кірістіру (М.Мақатаевтың туғанына 90 жыл тақырыбында) Дескриптор: -Оқушылар тұсаукесерде қолдануға болатын нысандар сурет, аудио түрін көрсетеді -Сурет, аудионы тұсаукесерге кірістіреді Көзге арналған жаттығулар
Саралау тапсырмасы №2 Тапсырма Сәйкестендіруді орындаңыз
Дескриптор: -Тұсаукесерде орындалатын амалдарды дұрыс жауаппен сәйкестендіреді
Сабақты бекіту №3 Тапсырма «Сөзжұмбақ»
Дескриптор: Power Point тақырыбында сөз жұмбақ шешеді
Сабақты қорытындылау барысында мұғалімнің кері байланысы Тапсырмаларды орындау бойынша қорытындымен таныстыру Мұғалім сабақ барысында белсенді әрі жүйелі түрде жауап берген оқушыларды атап өтіп, бірін мақтап, екіншісіне ескерту жасайды. |
Ойланады, жылдам жауап береді
Дәптерге жазып алады.
Практикалық жұмыс Компьютермен немесе телефон құралымен тұсаукесерге сурет аудио кірістіреді
Көзге арналған жаттығуларды жасайды
Оқушылар берілген кестедегі сұрақтарды дұрыс жауаптармен сәйкестендіреді
Сөзжұмбақты шешуге тырысады
Оқушылар өздеріне берілген пікірлер мен бағалуадарды тыңдау арқылы тұжырымдар жасайды. |
Тыңдайды, түсінеді
3 бет слайд –Жарайсың 2 бет слайд-Жақсы 1бет слайд- Талпын
Өте жақсы
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады
Тамаша |
Zoom
Дәптер
ДК
|
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс (жазбаша)
Аяқталмаған сөйлемдер
|
Сөйлемдерді толықтырып, сабаққа кері байланыс береді |
|
https://forms.gle/R4tTMoG1vvB3ecvc8
|
|||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Тексерілді: